Červenec 2017

Křen selský a Iveta

15. července 2017 v 19:49 Plody zahrady
Iveta

Dnes bych Vám ráda pověděla něco o křenu selském - latinsky Armoracia rusticana. Roste nám na zeleninovém záhomu a nemůžeme se ho zbavit.


Křen je vytrvalá rostlina s mohutným kůlovým kořenem, množíme ho výhradně vegetativně řízky. Aby se rostliny nevysilovaly tvorbou plodů, odřezáváme hroznovitá květenství vyrůstající do výše až 150 cm. Kořeny sklízíme druhým až třetím rokem na podzim nebo na jaře a ukládáme do bedniček s pískem do chladného sklepa, aby nevysychaly. Nám roste křen na zahradě, takže ho ukládat nemusíme, když ho potřebuju, vezmu krumpáč a kus křenu si vykopnu.


Křen je velmi bohatý na vitamin C, má hodně provitaminů A - karotenů a minerálů - železo, hořčík, draslík, vápník a fosfor.


Křen by vám dnes ráda představila Iveta. Má na sobě šaty z oranžové vlny a perličku pověšenou na černém provázku.


Recept? Dneska žádný nebude, křenová omáčka není zrovna moje oblíbené jídlo. Ale jestli někdo rád vaří křenovou omáčku, může recept napsat do Komentáře.
Jak si pochutnávám na křenu já? Na struhadle nastrouhám jablko a k tomu kousek čerstvého křenu. Smíchám a podávám jako přílohu, nejlépe chutná ke grilovaným párkům, špekáčkům a ostatním grilovaným dobrotám.


Tady na fotografii vidíte Ivetu s kouskem čerstvě vykopnutého křenu. Jo a křen taky dávám do okurek (do zavařovaných).


Panenka: Dancing wiht the Stars - Samba - tvář Generation Girl


Přeji pěkný den
vaše babička Věrka