Prosinec 2017

Vánoce 2017

21. prosince 2017 v 20:06 Vánoce, velikonoce

Veselé vánoce a šťastný rok 2018

Vám všem přeje

babička Věrka
Soutěž krásy Miss Sweet Love 2017

10. prosince 2017 v 22:28 Co se jinam nevešlo

Na stránkách u Nicol se konala soutěž krásy Miss Sweet Love 2017. Také jsem se přihlásila do soutěže a to s mojí Avery - Fashion Royality Eugenia Perrin Frost.

1. kolo - Glamour


Řekla jsem si, že Avery vyfotím s kloboukem. Ale kde vzít červený klobouk, když mám jenom hnědý? Tak přišel na řadu červený fix a klobouk jsem přemalovala.

2. kolo - Vogue


Moje představa - světlé vlasy, světlý svetřík - tmavé pozadí. Panenka mohla být focena i v přírodě - tak jsem ji vyfotila u naší kůlny po které se pne břečťan - rozostřené pozadí.

3. kolo - Retro


Zvolila jsem 50. léta - ale problém byl, kde Avery vyfotit a v jakém oblečení. A pak jsem si vzpomněla, můj muž má v dílně staré rádio, no to by šlo. Ušila jsem tedy šaty, uháčkovala klobouček, navlékla perličky na nitě a bylo hotovo.

4. kolo - Summer Vibes


Jo Summer Vibes - ale ono zrovna celý týden pršelo. Tak jsem zatím upletla plavky a čekala až vysvitne sluníčko. Nakonec sluníčko přece jenom vylezlo, já popadla foťák a šla fotit.

5. kolo - Black a White


Avery jsem upletla tmavomodré šaty a zkoušela jsem fotit. Fotek jsem tentokrát nafotila hodně, ale tahle se mi nakonec líbila nejvíce. Myslím, že se mi moc povedla.

6. kolo - OOTD - Outfit of the day


Avery jsem upletla šaty z melírované vlny, vyrobila kabelku, naušnice a korále kolem krku. Největší problém byl s botama, kde vzít bílé boty!! Nakonec jsem koupila modelínu a botičky jsem vyrobila z modelíny.

7. kolo - Fairy - tale spell


Nafotit panenku jako vílu, elfku a vyrazit do přírody, k vodě či na zahradu, kde se tyto krásné bytosti před námi schovávají? Jo ono se to lehko řekne, ale vílu? elfku? Tak jsem chodila po zahradě a hledala jsem vílu ... Zrovna dozrávaly borůvky, a blik, cvak - někde mám modrý tyl - a víla byla na světě - borůvková víla. Takže modrý tyl, hotové šaty jsem vyndala ze zásob, vyrobila jsem čelenku a kouzelný proutek s hvězdičkou. Na fotce jsou dokonce vidět i borůvky.

8. kolo - Flower power


Námět byl: vyfotit panenku mezi kytkama. Jenomže tohle kolo vyšlo 2. září, léto je pryč, podzim na krku. Ale když jsem vyběhla na zahradu, zjistila jsem že ještě kvete plno květin, a vlastně hlavně podzimních. Měla jsem plno fotek, ale nakonec jsem vybrala tuhle, Avery ve žlutě kvetoucích rudbeckiích.

9. kolo - Ladies


Vyfotit Avery jako Lady, hm, takže vyčesat vlasy, jednobarevné šaty a nějaký ten kožíšek. Samozřejmě nesmí chybět šperky.

10. kolo - Red CarpetČervený koberec - kde vzít šaty a nekrást. Mám sice jedny hezké modré s bílou krajkou, ale ty Avery nesluší. Ona je teplý typ, takže uplést. Prohrabala jsem všechny vlny co mám doma a dala se do práce. Nakonec jsem upletla tyhle šaty v barvě žluto-béžové. Šaty jsem doplnila jednoduchým chlupatým boa zelené barvy. Vyrobila jsem jednoduchý náhrdelníček s jednou perličkou.

Diplom a 10. místo


Umístila jsem se na krásném 10. místě a tohle je diplom pro mojí Avery.

Na ostatní soutěžící a jejich umístění se můžete podívat zde (hm, nemůžete, protože neumím vložit adresu).
http://mysweetbarbieworld.blogspot.cz/

Přeji pěkný den
vaše babička Věrka


Vendulka - vánoce 2017 - 2

4. prosince 2017 v 9:04
Vánoční perníčky


A máme tu Vendulku po druhé - dceru mojí sestřenice Ivany - a její krásné výtvory z perníku.


Tady jsou dva krásné vánoční perníkové svícny - velice povedená dekorace.A tady jsou krásné vánoční perníkové svícny na čajovou svíčku - taky dobrý nápad. No a opět moc hezky ozdobené, tady vypadá dekorace na perníku jako nějaká krajka. Tak takovou trpělivost určitě nemám. Vendul za mne - PALEC NAHORU
A nakonec překrásnou perníkovou chaloupku - dokonce má udělaný i plot a ... rampouchy. Vendulka je fakt móóc šikovná holka.


Přeji pěkný den
Vaše babička VěrkaVendulka - vánoce 2017 - 1

2. prosince 2017 v 20:05 Práce mých přátel
Adventní svícny a vánoční ozdoby


Vendulka je dcera mojí sestřenice Ivany - je móóóc šikovná holka.
Když má volnou chvilku tak vytváří takovéto krásné věci. Přiznám se bez mučení, já bych to nesvedla.


Adventní svícny jsou jednoduché a přitom velice líbivé. Pod svícen můžete dát jakýkoliv ubrus, dečku ... No a právě svou neutrální barvou se hodí ke všem různým barevným ubrusům, dečkám ...


Adventní svícny tvořené z bambusových tyček - tyčí.
Tady jsou hvězdy pletené z papíru, taky velice dobrý nápad.Vánoční ozdoby - tak to fakt nevím jak je Vendulka dělala. Budu se muset zeptat.Přeji pěkný den
Vaše babička Věrka